NINOVE – Geo De Cleer en het Omloop Finish Team zijn klaar om zaterdag 1 maart de renners in de beste omstandigheden te ontvangen aan de Elisabethlaan, voor de aankomst van de openingsklassieker van het wielerseizoen.
Deze World Tour wedstrijd voor de mannen gaat langs een 197 km lang parcours met daarin 11 hellingen. De vrouwen leggen 138 kilometer af met 8 hellingen. Het wordt ongetwijfeld opnieuw een spannende wedstrijd, die door de Vlaamse heuvelzones richting aankomstlijn zal denderen.
Aankomstzone
In de omgeving van de Elisabethlaan is ondertussen alles in gereedheid gebracht en is de aankomstzone volledig opgebouwd.
De dranghekken en de gele barrières en bumpers zijn geplaatst, de aankomstboog staat stevig, de lijn is gespoten en de VRT heeft een mediadorp opgetrokken in de laatste rechte lijn.
Ook langsheen de Centrumlaan zal zaterdag veel meter hekwerk staan om alles in de veiligst mogelijke omstandigheden te laten plaatsvinden. De teambussen staan daar zaterdag opgesteld tussen de rotonde aan de Vuurkruisersstraat en het kruispunt met de Elisabethlaan. Meteen een gelegenheid om een bezoekje te brengen aan de ploegbussen en de materiaalwagens.
Nadat de mannen elite hun wedstrijd hebben gereden, met aankomst rond 16.05 uur, komen de dames elite rond 17.20 uur aan op de Elisabethlaan.
De vip-tent voor 1.000 genodigden staat gereed op de atletiekpiste, de wielerliefhebbers en toeschouwers kunnen terecht in het wielerdorp op de site van de voormalige BMW-garage aan de Pollarebaan-Elisabethlaan. De toegang tot de aankomstzone is gratis.
Info: programma en verkeersmaatregelen Omloop Nieuwsblad.
GNE – Foto’s Giovanni Neckebroeck