NINOVE – Burgemeester Guy D’haeseleer (Forza Ninove) nam vrijdagavond 7 februari deel aan een actieve avondshift van de lokale politie. De patrouille betrapte een dief op heterdaad.
Tijdens een actieve vrijdagavondshift kreeg de burgemeester een inzicht in de diversiteit aan interventies, waarmee de lokale politie wordt geconfronteerd en de snelheid waarmee de interventiemedewerkers moeten nadenken en reageren. Hij kreeg hierbij ook een duidelijk zicht op de eerstelijnspolitiedienst, die in Ninove 24/7 klaar staat voor de bevolking
Heterdaad
Gedurende die vrijdagavondshift was hij getuige van een aantal uiteenlopende interventies: overlast, een verdachte persoon en dito voertuig en een poging diefstal met braak. De patrouille kon zelfs een dief op heterdaad betrappen, waarbij ze achteraf het ontvreemde goed konden terug bezorgen aan de eigenaar.
Na de actie op het terrein volgden nog heel wat administratie en minder zichtbaar werk op het politiecommissariaat. Processen-verbaal opstellen, verhoren afnemen en inbeslagnames verwerken behoren eveneens tot de eerstelijnspolitiezorg. Zonder degelijke vaststellingen is namelijk geen passend gevolg mogelijk op de interventie of de inbreuk.
MLI